پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء (س)


13

جلسه اعضای پژوهشکده زنان با هیات تونسی در مورخ 96/6/12

 جلسه اعضای پژوهشکده زنان  با هیات تونسی  در مورخ 96/6/12

 

پژوهشکده زنان در ساعت 15 روز دوشنبه مورخ 96/6/12 طی جلسه ای با حضور سرکار خانم دکتر زهره خسروی سرپرست پژوهشکده زنان، سرکار خانم دکتر حناچی مدیر روابط بین الملل دانشگاه، جناب آقای دکتر جوانی مسئول روابط بین الملل دانشکده ادیان و عرفان و همچنین تعدادی از اعضای هیات علمی پژوهشکده زنان پذیرای هفت نفر از زنان تونسی بود.

در ابتدا سرکار خانم دکتر خسروی پس معرفی پژوهشکده زنان به خوش آمدگویی مهمانان پرداختند. پس از آن مهمانان تونسی هم که دانشجو و یا فعال اجتماعی بودند خود را معرفی کردند. مهمانان تونسی که فعال در وزارت مسکن و شهرسازی، مدرس زبان انگلیسی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر، مدیریت، حقوق، زبان و ادبیات فارسی و همچنین روزنامه نگار بودند ابراز علاقه و خوشحالی خود را به حضور در ایران و آموزش زبان فارسی بیان کردند. ایشان اعتقاد داشتند که ادبیات قابل حصر نیست نمی توان گفت که ادبیات هر کشور از هم جداست. نمی توان ادبیات فارسی، عربی و هندی را از هم جدا کرد. برای همین علاقه به آموزش زبان فارسی را داشتند. بدین منظور علاقه به راه اندازی دانشکده زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه سوسه دارند که طی مذاکراتی قرار به عقد قرارداد با دانشگاه الزهرا (س) گذاشتند.

همچنین خانم سمیه دانشجوی دکترای حقوق و فعال اجتماعی در NGO های حمایت از حقوق زنان، درخصوص حقوق زن در خانواده و جامعه تونس توضیحاتی داد که مشخص میشد وضعیت حقوقی زنان در تونس نسبت به دیگر کشورهای عربی من جمله عربستان بسیار مطلوب است.

پس از آن سرکار خانم دکتر خسروی با بیان توضیحاتی درخصوص عملکرد پژوهشکده زنان، درخواست انجام کار علمی مشترک در رشته مطالعات زنان با تونس را داشتند. که قرار بر این شد مهمانان تونسی از طریق وزارت علوم این کشور مراتب را پیگیری نمایند.

در پایان سرکار خانم دکتر خسروی ابراز خوشحالی خود را از آشنایی با هیات تونسی اعلام نمودند و عنوان کردند که تمایل به همکاری مشترک با پژوهشکده های تونس دارند.

در پایان هیات تونسی از کتابخانه پژوهشکده زنان بازدید کردند.

 

 

تعداد امتیازات: (5) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (661)
کد خبر: 1095