يکشنبه, 29 ارديبهشت 1398

کتب چاپ شده

(آرشیو ماه آذر 1392)

03
دانای اسرار
چکیده: این کتاب به سفارش صدا و سیمای مرکز قزوین و با حمایت اداره ی کل ارشاد استان قزوین و توسط سیده فاطمه موسوی تالیف و ندوین و توسط انتشارات سایه گستر و همکاری نشر مهرگان دانش در ۱۵۰۰ نسخه چاپ گردید. ویراستار علمی کتاب آقای دکتر محمدرضا بندرچی از ارادتمندان و مریدان خاندان زرآبادی می باشد. در این کتاب از آقایان و حجج عظام آیت الله خزعلی/ آیت الله حاج شی... ادامه »
03
گستره حمايت قانون ازنهاد خانواده(حدود صلاحيت دادگاه خانواده)
چکیده: اين كتاب به موضوعات سيزده‌گانه زير مي‌پردازد: 1- نكاح موقت و دايم 2- طلاق و فسخ نكاح و بذل مدت و انقضاي مدت 3- مهريه 4- جهزیه 5- اجرت المثل و نحله ايام زوجيت 6- نفقه معوقه و جاريه زوجه و اقرباي واجب النفقه 7- حضانت و ملاقات اطفال 8- نسبت 9- نشوز و تمكين 10- نصب قيم و ناظر و ضم امين و عزل آنها 11- حكم رشد 12- ازدواج مجدد 13- شرايط ض... ادامه »
03
تحليلي بر جنسيت و فناوري اطلاعات در كشورهاي در حال توسعه
چکیده:  اين كتاب حاصل پژوهش دو نفر از كارشناسان برجسته بين‌المللي است كه با نگاهي فراگير و نظام‌مند موضوع جنسيت و فناوري اطلاعات در كشورهاي در حال توسعه را مورد بررسي قرار داده‌اند.فناوري اطلاعات يكي از فناوري‌هاي برتر است كه همه زمينه‌هاي زندگي بشر در كشورهاي مختلف را تحت تأثير قرار داده است. از ديدگاه كارشناسان توسعه يكي از راهبردهاي توانمندسازي زن... ادامه »
03
نقش تغذيه در سلامت خانواده و مكانيزم كنترل بروز بيماريها
چکیده: مباحثي پيرامون عوامل پديد آورنده ” استرس اكسيداتيو “ (شوكهاي حاصل از گونه‌هاي اكسيژن) و محل بروز اين پديده در سلول را مطرح مي‌كند. همچنين بيماري‌هاي ناشي از تغييرات درون سلولي حاصل از ” استرس اكسيداتيو“ معرفي مي‌شوند. بعلاوه مكانيسم‌هاي دفاعي بدن كه بصورت آنزيمي و غير آنزيمي صورت مي گيرند و عوامل افزايش دهنده مقاومت بدن و راههاي مقابله با بروز ” اس... ادامه »
03
آموزش قبل از ازدواج راهنماي عملي براي زوج‌هاي جوان
چکیده: هدف اين كتاب بررسي نقش عوامل بالقوه ‌اي است كه مي تواند پيوند بين زوج‌ها را در ازدواجي پايدار تحكيم بخشد. منطق اصلي كتاب، بر پايه پيشگيري است و هدف، آن است كه زوج‌ها با رضايت‌مندي زندگي مشترك خود را آغاز كنند و عملكردهاي مثبت خود را افزايش دهند. در آموزش قبل از ازدواج، زوج‌ها وارد فرآيند آموزش مهارت‌ها و شكل‌گيري انديشه‌هايي مي‌شوند كه روابط بهنجار... ادامه »
03
خانواده درماني كاربردي با رويكرد سيستمي
چکیده: خانواده درماني واژه‌اي است كه به روش‌هاي كار با خانواده‌هاي داراي مشكلات زيستي، رواني و اجتماعي اطلاق مي‌شود. خانواده درماني به ويژه در جوامعي كه فرهنگي خانواده - محور دارند(مانند ايران) مي‌تواند كاربرد وسيعي داشته باشد. همچنين وضعيت جامعه ايران به عنوان جامعه‌اي كه فرايند گذار را تجربه مي‌كند و در آن، نقش‌ها در حال دگرگوني هستند، توجه جدي به خانوا... ادامه »
03
فهرست و چكيده پايان‌نامه‌هاي دانشگاه الزهراء(س) درباره زنان و خانواده
چکیده: اين مجموعه دربرگيرنده فهرست عناوين و مشخصات پايان‌نامه‌هاي دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشجويان دانشگاه الزهراء(س) درباره زنان و خانواده از سال 47 تا پايان سال 80 است.  
03
مجموعه مقالات همايش اعتبارات خرد زنان روستایی
چکیده: دفتر امور زنان روستايي و عشايري وزارت جهاد كشاورزي با همكاري پژوهشكده زنان دانشگاه الزهراء(س) و بانك كشاورزي همايش اعتبارات خرد زنان روستايي را در آبان ماه79 برگزار كرد. همايش (اعتبارات خرد زنان روستائي) پاسخي است به نياز زنان روستايي جهت دسترسي به منابع مالي. تا در گرو بهره‌برداري از نظرات انديشمندان، صاحب‌نظران و مديران اجراي گام مثبتي در طرح‌ريز... ادامه »
03
مجموعه مقالات همايش علمي- كاربردي اعتياد وخانواده
چکیده: اعتياد و قاچاق مواد مخدر، امروزه به عنوان يك معضل جهاني، بسياري از جوامع و از جمله كشور ما را درگير پيامدهاي ناگوار آن ساخته است. از آن جائيكه اين پديدة منفور، معلول علل و عوامل متعددي است، همايش علمي- كاربردي ” اعتياد و خانواده“ كه از سوي پژوهشكده زنان دانشگاه الزهراء(س) و با همكاري ستاد مبارزه با مواد مخدر رياست جمهوري برگزار شد، به بحث و بررسي پ... ادامه »
03
مجموعه مقالات همايش زن در يافته هاي نوين پژوهشي
چکیده: مسائل مربوط به زنان و دانش ” زن‌شناسي“ به عنوان يك علم ميان‌‌رشته‌اي دانش بشري را فراگرفته است و با تكامل، تزايد و انشعاب علوم، گسترده‌تر و عميق‌تر مي‌شود. از همين روست كه مسائل زنان بايد از سازمان‌هاي صنفي و زنانه به درون مراكز علمي و دانشگاهي نفوذ كند و سياستگزاران بر مبناي داده‌هاي كارشناسانة اين مراكز، خطوط و محورهاي اصلي حل مساله را طراحي نماي... ادامه »

اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
حق انتشار اطلاعات برای پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.