پنجشنبه, 03 خرداد 1397

اخبار پزوهشکده زنان دانشگاه الزهرا
03

برگزاری همایش بین المللی جایگاه زنان اندیشمند ایران و عرب در گسترش تعامل و گفتگوهای فرهنگی

برگزاری همایش بین المللی جایگاه زنان اندیشمند ایران و عرب در گسترش تعامل و گفتگوهای فرهنگی

پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا (س) با مشارکت نهادهای علمی ایران و عرب همایش جایگاه زنان اندیشمند ایران و عرب در گسترش تعامل و گفتگوهای فرهنگی را برگزار نمود. این همایش یکی از محور های نخستین اجلاس گفتگوی اندیشمندان ایران و جهان عرب است که به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و جمعی از دانشگاهیان از 2 تا 5 بهمن برگزار شد.


 
 این همایش با حضور زنان برجسته و اندیشمند عرب از کشورهای: تونس، لبنان، سوریه، اتریش،عمان، الجزایر و... واعضای هیئت علمی و دانشجویان از دانشگاه الزهراء و دیگر دانشگاه¬ها و با حضور معاون محترم رئیس جمهور در امور زنان و خانواده سرکار خانم ملاوردی و همسر محترم ریاست جمهوری و سر کار خانم دکتر خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.
همایش فوق در سه بخش برگزار شد بخش اول از ساعت 8:30 الی 12 که به معرفی کلی همایش و ارائه چند مقاله از سوی شرکت کنندگان پرداخت .
بخش دوم و سوم همایش از ساعت14 الی 16:15 در دو کمیسیون زن علوم اجتماعی، علوم تربیتی، حقوق و کمیسیون زن ادبیات وهنر برگزار شد. در این بخش شرکت کنندگان شروع به بحث و گفتگو در موضوع های مورد نظر به زبان عربی و فارسی پرداختند.
اختتامیه همایش از ساعت 16:30-17:30 با حضور خانم دکتر خزعلی، خانم دکتر باستانی و جمعی دیگر از مهمانان عربی و ایرانی برگزار شد. مراسم اختتامیه با سخنرانی سرکار خانم دکتر خزعلی و خانم دکتر باستانی و خانم دکتر مشکین فام به زبان عربی برگزار شد. در پایان بیانیه همایش قرائت گردید و به امضا اعضا حاضر در جلسه رسید. و از مدعوین خارجی این همایش تقدیر و تشکر به عمل آمد و تندیسی برای یاد بود تقدیم آنها گردید .
 
 
 
 
 
  
تعداد امتیازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (290)
کد خبر: 942
  • برگزاری همایش بین المللی جایگاه زنان اندیشمند ایران و عرب در گسترش تعامل و گفتگوهای فرهنگی

اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
حق انتشار اطلاعات برای پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.