جمعه, 23 آذر 1397

خبرنامه
07

مجموعه پژوهش های زنان و تحول اجتماع کتابخانه اسکندریه/ مصر

 کلیات

مجموعه پژهش های زنان و تحول اجتماعی یکی از مراکز پژوهشی کتابخانه اسکندریه است. هدف این مرکز پرداختن به پژوهش های زنان و مساله مساوات بین زنان و مردان، از طریق اجرای برنامه ها و فعالیت هایی است که سیاست هایی را دنبال می کند. این سیاست هاعبارتند از: ایجاد محیطی امن برای زنان و تحقق مساوات و تحول اجتماعی سازنده. این مجموعه به بررسی تغییرات اجتماعی و مسائل زنان در جامعه می پردازد تا نه تنها میزان تاثیرگذاری آن را بر روی زنان در آینده تعیین کند بلکه زمینه آگاهی افزایی در این خصوص فراهم آورد.

این مجموعه بر اهمیت گفتگو تاکید کرده و سعی می کند کسانی را که نظرات متفاوتی دارند دور هم جمع کند و تلاش خود را برای رسیدن به یک اتفاق نظر در سطح منطقه ای،  بین المللی صرف می نماید.

فعالیت ها و برنامه ها:

فعالیت های این مرکز در اجرای پژوهش های مربوط به زنان در عرثه های مختلف مربوط به زنان، مساوات، تحول اجتماعی در طول زمان بوده است و همواره از روش های کمی و کیفی در این راستا استفاده کرده است.علاوه بر این، پروژه های پژوهشی را با شیوه های مختلف دنبال نموده و نظرسنجی های گسترده ای را در خصوص پژوهش ها، مقالات، مجله های علمی، نشریه های ماهانه، و دیگر منشورات به انجام رسانده است.

این مجموعه برای گسترش فعالیت های خود در عرصه ملی، منطقه ای و بین المللی، بر ارتباط، آگاهی بخشی، انجام فعالیت های گسترده تمرکز نموده است. این فعالیت ها عبارتند از: برگزاری سخنرانی های عمومی، کنفرانس ها، همایش ها، برگزاری کارگاه ه‌ها، ایجاد تعاملات ملی برای افزایش آگاهی بخشی عمومی به ویژه زنان و کودکان.

این مجموعه به دنبال ورود به حوزه شرکت های استراتژیکی و موسسات و سازمان های دولتی و غیر دولتی در سراسر جهان است تا شبکه قوی ای با این موسسات ایجاد نماید.

 

مجموع پژوهش های زنان و تحول اجتماعی
بخش آکادیمی
کتابخانه اسکندریه- مصر
ص.ب. 138، الشاطبي 21526
تلفن: 4839999 (203
(+
4852639 (203)+
4853782 (203)+

فاكس: 4820479 (203)+

ایمیل: wsst@bibalex.org

 https://www.bibalex.org/ar/center/details/thewomenstudiesandsocialtransformationwsstprogram?keywords=

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (37)
گروه خبر: خبرهای خارجی
کد خبر: 8224

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت


اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
حق انتشار اطلاعات برای پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.