جمعه, 23 آذر 1397

خبرنامه
13

همایشی در خصوص زنان در الجزائر

 

 به مناسبت روز زن، انجمن جامعه شناختی دانشکده علوم انسانی دانشگاه محمد بوضیاف- المسیلة در الجزائر، همایشی در خصوص زنان در تاریخ 19/12/1394برگزار کرد. از جمله کسانی که در این همایش حضور داشتند: دکتر عیاشی صباح میمونی از دانشگاه الجزائر،کارشناس سازمان یونسکو، و دکتر براردی نعیمه از دانشگاه مسیله، بودند.

دکتر عیاشی صباح میمونی به ارائه سخنرانی با عنوان "زن و پژوهش علمی" پرداخت. وی در سخنرانی خود با تاکید بر حضور زنان امروز، در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی در خصوص مساله فعالیت زنان در عرصه پژوهش های علمی سخن گفت . همچنین با در نظر گرفتن مساله عدالت و مساوات به مهم ترین چالش هایی که زنان با آن روبه رو هستند اشاره نمود.

دکتر براردی نعیمه از دانشگاه مسیله با ارائه سخنرانی تحت عنوان  "رسانه و اوضاع زنان" بر این نکته تاکید داشت که برپایی امت ها مدیون وجود زنانی آگاه و با سواد است. همچنینبه این مساله اشاره کرد که امروزه در مقابل جنگ رسانه ای واقع شده ایم که سوء استفاده از زنان رابه نمایش می گذارد.

این همایش با حضور دکتر بن یمینه سعید، رئیس دانشکده علوم انسانی و همچنین جمعی از اساتید و دانشجویان برگزار شد.

پس از اتمام سخنرانی ها، دانشجویان به گفتگو در خصوص موانعی که در مقابل جنسیت زن در عرصه پژوهش های علمی، در جامعه وجود دارد پرداختند.به ویژه اینکه این محدودیت ها در خصوص زنانی که هم کارمندند و هم مسولیت زندگی را بر عهده دارند بیشتر به چشم می خورد.

این همایش میزبان  پروفسور رشید میمونی ، متخصص علوم دینی و اجتماعی  و مسئول خبر گزاری رسانه، بوخاری سعید بود.

در پایان از دو سخنران و مهمانان دانشگاه های دیگر تقدیر به عمل آمد.

 لینک خبر

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (25)
گروه خبر: خبرهای خارجی
کد خبر: 8226

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت


اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
حق انتشار اطلاعات برای پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.