سه شنبه, 28 اسفند 1397

خبرنامه
14

آغاز دوره آموزشی سازمان زنان عربی در خصوص « افزایش مهارت های زنان عربی در رهبری و ارتباطات» در اردن

 

سازمان زنان عربی، دوره آموزشی «افزایش مهارت های زنان عربی در رهبری و ارتباطات» را زیر نظر بنت طلال، عضو شورای عالی این سازمان در اردن، و با همکاری هیئت توانمند سازی زنان سازمان ملل متحد، به مدت چهار روز برگزار می کند.

این دوره با سخنرانی فادیا کیوان، مدیر کل سازمان آغاز شد. کیوان در این سخنرانی به اهمیت این دوره که در چارچوب برنامه توانمندسازی سیاسی زنان است اشاره کرد و گفت در این دوره تلاش می شود تا بر افزایش توانمندی زنان جوان و آگاه در زمینه رهبری امور سیاسی تمرکز شود .

وی اشاره کرد سازمان زنان عربی برای تحکیم شبکه روابط منطقه ای و بین المللی با موسسات رسمی و اجتماعی، و سازمان های بین المللی دولتی و غیر دولتی به طور یکسان، تلاش می کند تا پلی برای همکاری بین سطوح  محلی، منطقه ای و بین المللی، در راستای خدمت به مسائل مربوط به زنان برقرار نماید.

دکتر لانا مامکغ، عضو شورای اجرایی این سازمان در اردن، در سخنرانی خود که به نیابت از بسمة بنت هلال ارائه داد، به نیاز امت عربی (زن و مرد) برای ایجاد صلح اجتماعی و همکاری با سیاست گذاران، برای بهره وری از انرژی، تولید و ابداع در راستای خدمت به مردم تاکید کرد.

استاد بشری ابو شحت، نماینده هیئت زنان سازمان ملل متحد، در سخنرانی خود، ضمن ابراز خرسندی از حضور در این دوره بیان کرد: اخیرا در اردن سندی از اولویت های دو سال آینده به امضا رسیده است که براساس سه محور؛ وضعیت قانون، تولید، تکفل قرار دارد. در محور قانون، بندی اختصاص داده شده که به مشارکت سیاسی زنان مربوط می شود.

شایان ذکر است این دوره آموزشی با هدف رهبری زنان بر مناصب دولتی است. تعداد شرکت کنندگان به 22 شرکت کننده از کشور های اردن، مصر، لبنان، تونس، فلسطین، مغرب و عراق می رسد.

لینک خبر

 

 

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (62)
گروه خبر: خبرهای خارجی
کد خبر: 8240

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت


اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
حق انتشار اطلاعات برای پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.