شنبه, 27 مرداد 1397

خبرنامه

خبرهای خارجی

 

21
چکیده: در افغانستان فعالان حقوق زنان کمپینی با هشتک نامم کجاست؟ راه اندازی کرده اند. در برخی مناططق هنوز زنان را با عنوان همسر ویا مادر ، مردان می نامند. اعتراض این زنان به این موضوع است.
21
چکیده: تیم شش نفره رباتیک زنان افغانستان که برای شرکت در مسابقات بین المللی دوباره تقاضای صدور ویزا داده بودند اجازه ورود به امریکا را نیافتند.
18
چکیده: الهه منصوریان برنده عنوان بهترین بازیکن وزن 52 کیلوگرم لیگ ووشو چین شد.
18
چکیده: نورتاتار عسگری نماینده ترکیه به نیمه نهایی تکواندوی زنان جهان راه یافت .
30
چکیده:  بنابر برنامه جدید و مشترک وزارت بهداشت و شهرداری کابل از این پس، از زنان برای رفتگری و تمییز کردن خیابان‌ها استفاده می شود. در این قانون در افغانستان به ازای هر 4 مرد که به عنوان رفتگر استخدام می شوند, یک زن نیز باید استخدام شود.
30
چکیده: برگزاری کنکور در مزار شریف افغانستان و حضور گسترده زنان نشان از تلاش آنها برای ساختن آینده ای بهتر است .
30
چکیده: رییس جمهوری کره جنوبی  یک مقام کهنه کار در سازمان ملل را به عنوان وزیر امور خارجه  در کشورش منصوب کرد. او اولین وزیر امور خارجه زن این کشور است .
23
چکیده: پریسا براتچی به مقام چهارم مرحله دوم جام جهانی  در رشته تیر اندازی با کمان در آنتالیای ترکیه دست یافت
23
چکیده: کمیته ملی المپیک در دانشگاه " بری " شهر میامی آمریکا با اهدا لوحی از رباب شهریان  نایب رییس کمیته ملی المپیک و عضو کمسیون زنان و ورزش آسیا تقدیر کرد.
23
چکیده: گلاب آدینه توانست جایزه بهترین  دستاوردهای هنری را از بیستمین جشنواره بین المللی فیلم بروکلین برای نقش آفرینی در فیلم " آبجی " ساخته مرجان اشرفی دریافت نماید.
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   

اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
حق انتشار اطلاعات برای پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.