سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398

خبرنامه

خبرهای خارجی

 

21
چکیده:   کنفرانس "زنان عربی در برنامه توسعه 2015-2030 " از تاریخ  8/9/1394 آغاز به کار کرد.این کنفرانس که از سوی سازمان زنان عربی و با همکاری سازمان کشورهای عربی و دفتر منطقه ای سازمان ملل متحد برگزار شد سه روز به طول انجامید. این کنفرانس باهدف شفاف سازی نگرش عربی، به تحلیل اهداف جهانی مربوط به توسعه از منظر جنسیت اجتماعی پرداخت. علاوه بر این، ... ادامه »
14
چکیده:   سازمان زنان عربی، دوره آموزشی «افزایش مهارت های زنان عربی در رهبری و ارتباطات» را زیر نظر بنت طلال، عضو شورای عالی این سازمان در اردن، و با همکاری هیئت توانمند سازی زنان سازمان ملل متحد، به مدت چهار روز برگزار می کند. این دوره با سخنرانی فادیا کیوان، مدیر کل سازمان آغاز شد. کیوان در این سخنرانی به اهمیت این دوره که در چارچوب برنامه توانمند... ادامه »
10
چکیده:   همایش ادبیات فمنیستی، تجربه های «دختر عرب» و هم ردیفانش را به تصویر می کشد. همایشی با عنوان «ادبیات فمنیستی در امارات» زیر نظر سازمان فرهنگ و هنر دبی برگزار شده و تجربیات ادبیات فمنیستی در امارات را از سال 1970 تا کنون به تصویر می کشد. در این همایش افراد موفق در عرصه ادبیات حضور به هم آوردند که از جمله آن ها می توان به عوشه بنت خلیفه سویدی... ادامه »
28
چکیده:   مراسمی با هدف گرامیداشت سه زن پژوهشگر برجسته به دلیل دستیابی به پژوهانه طرح لوریال یونسکو «برای زن در علم» در مصر، برگزار شد. این طرح طی 20 سال گذشته از 3022 پژوهشگر زن با استعداد، با اعطای پژوهانه حمایت کرده است. تا کنون 16 پژوهشگر مصری با مشارکت در دوره های مختلف به این پژوهانه دست یافته اند. در این مراسم، مسئولان مربوطه از جمله: وزیر تعا... ادامه »
23
چکیده:   مرکز پژوهش‌های دموکراسی و صلح اجتماعی، با همکاری موسسه توسعه و سازندگی انسانی، همایشی با عنوان؛ «زن برای تغییر: پیشنهاداتی برای ترسیم آینده بهتر» برگزار می‌کند. این همایش جمعی از نخبگان و کارشناسان در عرصه‌های مختلف را گرد هم آورده تا به تبادل نظر برای ایجاد تغییر و تحول در جامعه بپردازند. این امر در امتداد رسالت کتاب «قدرتی که جهان هنوز آن... ادامه »
23
چکیده:      مرکز پژوهش زنان مساواة این مرکز در سال 2012 در دمشق به وجود آمد و هدف اصلی آن، گسترش فرهنگ شهرنشینی است که به طور خاص به مسائل زنان توجه می‌کند. از جمله اهداف دیگر این مرکز: -         از بین بردن تبعیض جنسیتی -         توانمند سازی زنان برای حضو... ادامه »
13
چکیده:   مرکز پژوهش های زنان از جمله بخش های مهم دانشگاه اردن می باشد. که مدرک کارشناسی ارشد در زمینه پژوهش های زنان به دانشجویان اعطا می کند. این مدرک از جانب شاهزاده بسمة بنت طلال اعطا می شود. در سال1998 به دنبال اجرای برنامه هایی در زمینه پژوهش های زنان این مرکز در سال2006 تاسیس شد و سپس به گروه مستقل پژوهش های زنان و سپس به مرکز تخصصی امور زنان... ادامه »
13
چکیده:    به مناسبت روز زن، انجمن جامعه شناختی دانشکده علوم انسانی دانشگاه محمد بوضیاف- المسیلة در الجزائر، همایشی در خصوص زنان در تاریخ 19/12/1394برگزار کرد. از جمله کسانی که در این همایش حضور داشتند: دکتر عیاشی صباح میمونی از دانشگاه الجزائر،کارشناس سازمان یونسکو، و دکتر براردی نعیمه از دانشگاه مسیله، بودند. دکتر عیاشی صباح میمونی به ارائه س... ادامه »
09
چکیده:  1-    فمنیسم ؛ نگاهی به زمینه شناختی گفتگو زنان در غرب  نویسنده: ریاض القرشی سال تالیف: 2008 یمن: دار حضرموت    https://www.alarabimag.com/books/15412-                           ... ادامه »
07
چکیده:  کلیات مجموعه پژهش های زنان و تحول اجتماعی یکی از مراکز پژوهشی کتابخانه اسکندریه است. هدف این مرکز پرداختن به پژوهش های زنان و مساله مساوات بین زنان و مردان، از طریق اجرای برنامه ها و فعالیت هایی است که سیاست هایی را دنبال می کند. این سیاست هاعبارتند از: ایجاد محیطی امن برای زنان و تحقق مساوات و تحول اجتماعی سازنده. این مجموعه به بررسی تغییرا... ادامه »
صفحه 1 از 4اولين   قبلي   [1]  2  3  4  بعدي   آخرين   

اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
حق انتشار اطلاعات برای پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.