سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398

خبرنامه
13
چکیده:   مرکز پژوهش های زنان از جمله بخش های مهم دانشگاه اردن می باشد. که مدرک کارشناسی ارشد در زمینه پژوهش های زنان به دانشجویان اعطا می کند. این مدرک از جانب شاهزاده بسمة بنت طلال اعطا می شود. در سال1998 به دنبال اجرای برنامه هایی در زمینه پژوهش های زنان این مرکز در سال2006 تاسیس شد و سپس به گروه مستقل پژوهش های زنان و سپس به مرکز تخصصی امور زنان... ادامه »
13
چکیده:    به مناسبت روز زن، انجمن جامعه شناختی دانشکده علوم انسانی دانشگاه محمد بوضیاف- المسیلة در الجزائر، همایشی در خصوص زنان در تاریخ 19/12/1394برگزار کرد. از جمله کسانی که در این همایش حضور داشتند: دکتر عیاشی صباح میمونی از دانشگاه الجزائر،کارشناس سازمان یونسکو، و دکتر براردی نعیمه از دانشگاه مسیله، بودند. دکتر عیاشی صباح میمونی به ارائه س... ادامه »
09
چکیده:  1-    فمنیسم ؛ نگاهی به زمینه شناختی گفتگو زنان در غرب  نویسنده: ریاض القرشی سال تالیف: 2008 یمن: دار حضرموت    https://www.alarabimag.com/books/15412-                           ... ادامه »
07
چکیده:  کلیات مجموعه پژهش های زنان و تحول اجتماعی یکی از مراکز پژوهشی کتابخانه اسکندریه است. هدف این مرکز پرداختن به پژوهش های زنان و مساله مساوات بین زنان و مردان، از طریق اجرای برنامه ها و فعالیت هایی است که سیاست هایی را دنبال می کند. این سیاست هاعبارتند از: ایجاد محیطی امن برای زنان و تحقق مساوات و تحول اجتماعی سازنده. این مجموعه به بررسی تغییرا... ادامه »
05
چکیده:     این موسسه ابتدا در سال 1994، تحت عنوان  برنامه پژوهش های زنان، برای اولین بار در فلسطین فعالیت خود را آغاز کرد. سپس در سال 1998 این برنامه به صورت موسسه ای درآمد که علاوه بر ارائه واحدهای اختیاری به دانشجویان لیسانس در زمینه زنان، مدرک کارشناسی ارشد را در زمینه جنسیت اجتماعی و توسعه، به دانشجویان در این رشته اعطا می کند. نگرش ... ادامه »
05
چکیده:   موسسه عربی "اعداد القیادة"، با ریاست استاد مصیلحی، کنفرانس سرمایه گذاری برای آموزش و کارآفرینی را با هدف بررسی جایگاه اقتصادی زنان برگزار کردند. این کنفرانس موضوعات مختلفی را مورد بررسی قرار داد از جمله: کارآفرینی و جایگاه اقتصادی زنان در عصر انقلاب صنعتی و ضرورت کسب مهارت های بازرایابی الکترونیکی.   http://www.arabwomenorg.org/wome... ادامه »
05
چکیده:   همایش " اثر انگشت زن"، در مرکز فرهنگی نزوی در عمان برگزار شد. این همایش به مناسبت بزرگداشت روز زن عمانی و از طرف مدیر کل تعلیم و تربیت با همکاری اداره میراث فرهنگی برپاشد. در یکی از نشست های این همایش، منی بنت محفوظه، مشاور رسانه ای اداره کل رادیو و تلویزیون، و امل بنت خلیفه الشکریه، مدیر اداره مدارس استثنائی، و گروهی از متخصصین، دانش آموز... ادامه »
05
چکیده:   شرکت زین، جلسه گفتگویی با تعدادی از زنان سخنران اردنی با عنوان "WE TALK" برگزار کرد. این جلسه در ضمن برنامه توانمندسازی زنان "Women Empowerment" در اواخر سال گذشته تشکیل شد. این برنامه در راستای مجموعه ای از پروژه هایی بود که بر گسترش مهارت های رهبری زنان و توانمندسازی آنان در حیطه شغل و جامعه، تاکید می‌کند. هر یک از زنان سخنران در این هم... ادامه »
01
چکیده: راهپیمایی حمایت از همبستگی عربی و همبستگی با زنان آواره و پناهنده در سازمان عربی سازماندهی شده توسط سازمان زنان عربی با همکاری دانشگاه قاهره به مناسبت روز "زنان عرب" مورخ 13/11/1395 این راهپیمایی با هدف تاکید بر نقش زنان در حمایت از همبستگی عربی و امنیت ملی، در اوضاع سختی که کشورهای عربی در آن به سر می برند طراحی شده است. همچنین به دنبال جلب توجه ... ادامه »
28
چکیده:   پژوهشی در دانشگاه بحرین: توانمندسازی زنان در روابط عمومی از تصورات فرهنگی خود زنان آغاز می شود نتایج پژوهشی در دانشگاه بحرین بیان می کند: توانمندی زنان در روابط عمومی از تصورات فرهنگی خود زنان آغاز می شود و تاکید می کند آموزش از مهم ترین عناصر توانمندسازی زنان در این زمینه به شمار می آید. این پژوهش که حاصل تلاش لیلی حسن صقر، استادیار گروه ... ادامه »
صفحه 2 از 6اولين   قبلي   1  [2]  3  4  5  6  بعدي   آخرين   

اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
حق انتشار اطلاعات برای پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.