پنجشنبه, 29 شهريور 1397

خبرنامه
23
چکیده: زهرا  نژاد بهرام : برای اولین بار در شورای شهر " فراکسیون زنان " تشکیل می شود . در فراکسیون زنان الزاما نباید زنان حضور داشته باشند بلکه مردانی هم که مدافع حقوق زنان هستند می توانند فعال باشند اما متاسفانه در چند سال گذشته به این دلیل که زنان پایه گذار این فراکسیون بودند این برداشت اشتباه پیش آمده بود که همه اعضا را باید زنان تشکیل بدهند.
23
چکیده: گلاب آدینه توانست جایزه بهترین  دستاوردهای هنری را از بیستمین جشنواره بین المللی فیلم بروکلین برای نقش آفرینی در فیلم " آبجی " ساخته مرجان اشرفی دریافت نماید.
20
چکیده: قطعنامه ۲۲۴۲ در خصوص زنان، صلح و امنیت تصویب شد     تحت تاثیر پنجاه و نهمین اجلاس کمیسیون مقام زن، در ۱۳ اکتبر ۲۰۱۵ شورای امنیت در ۷۵۳۳ نشست خود با اکثریت آرا قطعنامه ۲۲۴۲ را در خصوص نقش زنان در صلح و امنیت تصویب کرد.  
20
چکیده:   بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان زن در این دوره به پارلمان یافته اند. که این اولین باری است که حدود یک سوم از نمایندگان را زنان تشکیل می دهند.  
17
چکیده:  سایت رهبرمعظم انقلاب ، گزارشی از روند تصویب و ماهیت سند ۲۰۳۰ را افشا کرد. تساوی جنسیتی در آموزش 2030   ایرادات آموزش 2030   ایراد پنجم     بند 8 سند آموزش 2030 (صفحه 10 ترجمه رسمی): «تأکید بر برابري و تساوي جنسیتی (Gender Equality) و اتخاذ رویکردي واحد در حوزه مسائل جنسیتی در متون درسی و آموزش معلمان و در ریشه کن... ادامه »
17
چکیده: سازمان بهزیستی ضمن بیان این مطلب که بیماری ایدز همه را در معرض خطر قرار می‌دهد، بیان داشت: حتی افراد متشرعی که در چارچوب عقد موقت ارتباط برقرار می‌کنند هم در معرض خطر قرار دارند زیرا ممکن است زنانی که به عقد موقت خود درمی‌آورند کسانی باشند که روابط متعددی دارند و این مسأله زمینه انتشار بیماری را فراهم می‌کند. در حال حاضر، با تغییر سبک زندگی و سبک گ... ادامه »
17
چکیده: در نشست "بررسی ابعاد مادری و مسایل آن" مطرح شد:     در ایران بسیاری از زنان قربانی در چارچوب ارتباطات زناشویی به ایدز مبتلا شده‌اند/ کسانی که عقد موقت می‌کنند هم در معرض خطر هستند     زنان نماینده جمعیت عمومی هستند و وقتی HIV در میان آنها افزایش پیدا کند، یعنی تبدیل به اپیدمی شده است. درواقع، در حال حاضر HIV در میان گر... ادامه »
17
چکیده: لبه تیغ افزایش تعداد زنان در شوراهای شهر و روستا     با توجه به این مشی غلط سیاست‌گذاری حاکم که مسائل زنان را زنان دنبال و پیگیری می‌کنند و به نوعی زنان مسؤول، متولی مسائل زنان به‌شمار می‌روند، انتظار است این امور فارغ از دیدگاه‌های سیاسی، مورد توجه زنان راه‎یافته به شوراها قرار گیرد. هرچند تجربه حضور زنان در تمام این سال‌ها، نشان‌ده... ادامه »
17
چکیده:     معرفی کتاب؛   صفحاتی از تاریخ: زنان و انقلاب     تجربیات تاریخی که نویسنده در این کتاب مورد بررسی قرار داده است عمدتاً بیانگر این است که دست‌آوردهای اساسی زنان، از طریق انقلاب‌های اجتماعی و شرکت زنان در آن‌ها میسر شده است.            نسیم السادات محبوبی‌شریعت‌پناهی ... ادامه »
صفحه 3 از 3اولين   قبلي   1  2  [3]  بعدي   آخرين   

اجرا و پشتیبانی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
حق انتشار اطلاعات برای پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.