۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
سلسله وبینار علمی تخصصی نقش ابعاد سلامت دختران در توسعه پایدار با محوریت حمایت‌ های روانی و اجتماعی از دختران
سلسله وبینار علمی تخصصی نقش ابعاد سلامت دختران در توسعه پایدار با محوریت حمایت‌ های روانی و اجتماعی از دختران
پژوهشکده زنان با همکاری جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س)
      

 

سلسله وبینار علمی تخصصی نقش ابعاد سلامت دختران در توسعه پایدار با محوریت حمایت‌ های روانی و اجتماعی از دختران توسط پژوهشکده زنان و جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) در روز دوشنبه مورخ 9/ 4/ 1399 از ساعت 30/8 الی30/ 12 در سالن شورای پژوهشکده زنان آغاز به کار کرد. در این وبینار دکتر بتول مشکین ­فام­ رئیس پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا(س)، دکتر مریم سلگی معاون پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا(س)، دکتر زهرا تقی­ زاده رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا(س) ، دکتر روشنک خدابخش پیرکلانی عضو هیات علمی گروه روان­ شناسی دانشگاه الزهرا(س) حضور داشتند.

در ابتدای وبینار دکتر زهرا تقی ­زاده رئیس و دکتر روشنک خدابخش پیرکلانی به عنوان دبیر علمی از همکاری تمامی افراد و نهادهای که در برگزاری این وبینار نقش داشته، تشکر کردند. در ادامه سرکار خانم دکتر بتول مشکین ­فام ضمن خیرمقدم به مهمانان، اساتید و دانشجویان(که ازطریق کانال­ های مجازی برنامه را دنبال می­ کنند) به طرح مسئله و ضرورت انجام این وبینار پرداختند. ایشان در مورد توجه به کرامت انسان در اسلام به ویژه زنان و دختران توضیحاتی دادند و به آیات و احادیثی در زمینه تکریم و اهمیت زن اشاره کردند. دکتر مشکین­ فام با طرح جایگاه خاص دانشگاه الزهرا(س) با حضور 10 هزار دانشجوی دختر به این موضوع پرداخت که دانشگاه الزهرا(س) 10 هزار خانواده را می ­توان تربیت کند و آموزش در این دانشگاه از اهمیت خاصی برخوردار است. ایشان دو آموزش را در رشد و تعالی دختران با محوریت عزت نفس آنان لازم دانستند:

1. آموزش به دخترانمهارت­ های ارتباطی و زندگی، خودآگاهی، توانایی حل مسئله، مسئولیت ­پذیری، تصمیم­ گیری، مثبت اندیشی، مقابله با هیجانات، تفکر انتقادی و.....

2. آموزش به خانواده: آموزش خانواده جهت توجه به مسائل مرتبط به دختران: خوش رفتاری و تحقیر نکردن، جهت دادن به مساله توجه به زیبای، فعالیت های ورزشی، فعالیت های فوق برنامه، تشویق به شرکت در فعالیت های گروهی، تشویق کردن در جای خود، کار کردن روی نقاط قوت و ضعف دختران، توجه و اعتماد به باور و احساس دختران و...

همچنین دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در این وبینار به صورت آنلاین حضور داشته و دکتر ندا ملکی نیز در خصوص عزت نفس دخترانه و راهکارهای افزایش آن، دکتر مریم صیاد شیرازی در خصوص سلامت روانی اجتماعی دختران تنظیم هیجان، دکتر مریم سلگی در خصوص تعالی دختران در الگوی ایرانی اسلامی و دکتر لیلا ثمنی در خصوص ظرفیت های قانونی موجود در حمایت روانی اجتماعی از دختران به صورت آنلاین توضیحاتی دادند. در نهایت وبینار با تشکیل میزگرد و پاسخ به سولات آنلاین شرکت کنندگان خاتمه یافت.

 ادتئبلاتدال  
    
    
     تاااا 

Date:
1399/04/09
Review:
51
Source:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ونک،ده ونک ، دانشگاه الزهرا(س)،ساختمان خوارزمی، طبقه ششم، پژوهشکده زنان کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188058926+ , 982188049809+ فاکس : 982188067895+
 WRC[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.